Minimalist Web Bilgi Teknolojileri A.Ş.

SEO Kılavuzu

SEO; web sitesinin kullanıcı sorgularıyla ilgili olan sayfalarının öncelikli gösterimini sağlamaya yönelik yapılan, stratejik düzenleme ve ayarların tamamıdır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitelerinin arama motorları kriterlerine uygun şekilde iyileştirilip, arama sonuçlarında iyi sıralama elde edilmesi için kullanılmaktadır.

Etkili bir SEO için birçok SEO yöntemi bulunur. Anahtar kelime analizi ile hedef kitlenize uygun içerik üretimi yapıp site trafiğinizi yükseltebilirsiniz. Bunun yanında sosyal medya araçlarını etkin kullanarak sosyal SEO ile görünürlüğünüzü artırabilirsiniz. Yerelde varlığınızı güçlendirip, markanıza yakın kullanıcılara ulaşmak için yerel SEO tekniği de oldukça önemlidir. Ayrıca kullanıcı deneyimi ve erişilebilirlik açısından teknik SEO çalışması olmazsa olmazdır.

Referans : https://developers.google.com/...

YMYL

YMYL

YMYL; yanlış aktarıldığında başkalarının mutluluk, sağlık, güvenlik veya finansal istikrarı için riskli bilgi türleridir. Uzmanı tarafından sağlanması gerekir.

İNCELEYİN
E-A-T

E-A-T

E-A-T; YMYL sayfalarının kalitesini belirlemede kullanılır ve Expertise (Uzmanlık), Authoritativeness (Yetki), Trustworthiness (Güvenirlilik) değerlendirilir.

İNCELEYİN
Organik SEO

Organik SEO

Organik SEO; kullanıcıların websitesi içeriğiyle ilgili arama alışkanlıkları, rekabete uygun özgün içerik, anahtar kelime ve linkleme çalışmaları yapılmasıdır.

İNCELEYİN
ln/tr/min/seo/teknik-seo/teknik-seo.jpg-|-Teknik SEO-|-Teknik SEO

Teknik SEO

Teknik SEO; en iyi erişilebilirlik ve kullanıcı deneyimini hedefleriyle; web yazılım, tasarım (UI/UX) ve sunucu standartlarının belirlenmesi ve yönetilmesidir.

İNCELEYİN
ln/tr/min/seo/yerel-seo/yerel-seo.jpg-|-Yerel SEO-|-Yerel SEO

Yerel SEO

Büyük işletmeler, yüksek bütçeli, ücretli reklamlar ve SEO yatırımıyla, küçük işletmeleri rekabetin dışına atıyor. Yerel SEO tam da burada ilaç gibi çözümdür.

İNCELEYİN
ln/tr/min/seo/sosyal-seo/sosyal-seo.jpg-|-Sosyal SEO-|-Sosyal SEO

Sosyal SEO

Sosyal Medya Yönetimi, sosyal SEO'dan sonra gelir. Kimlik hırsızlığını önlemek ve işletmeye erişimi arttırmak için, popüler platformlarda hesap açılmalıdır.

İNCELEYİN
ln/tr/min/seo/analiz-araclari/analiz-araclari.jpg-|-Analiz Araçları-|-Analiz Araçları

Analiz Araçları

SEO araçları; yapılan arama motoru optimizasyon (SEO) çalışmalarının etkisini ölçer. Eksikleri ve gözden kaçanları gösterir. Fırsatların farkedilmesini sağlar.

İNCELEYİN
ln/tr/min/seo/test-araclari/test-araclari.jpg-|-Test Araçları-|-Test Araçları

Test Araçları

Arama motoru optimizasyonun eksiksiz ve hatasız olması ziyaretçilere, web sitesinde daha iyi gezinme deneyimi sağlayacağından, düzenli testler önemlidir.

İNCELEYİN

SEO Uzmanı

SEO uzmanı, web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkması ve organik ziyaretçi sayısının artırılması için çalışmalar yapan kişidir.

SEO uzmanı, web sitelerini arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirebilmek için incelemeler yapıp, inceleme sonuçlarını raporlar ve uygulama sürecine katılarak web sitelerinin Google, Bing ve Yandex gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlar.

SEOCU arama motoru optimizasyonu yaparak; web sitesi için kullanıcı deneyimini iyileştirir, site trafiğini artırır, web sitesindeki yoğunluğu yönetir ve marka farkındalığı yaratır.

Referans : https://developers.google.com/...

SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlığı yapan kişi ve kurumlar, SEO çalışmaları yapan ve SEO stratejileri oluşturarak yapılması gerekenleri web site sahiplerine bildiren kişilerdir.

Arama motoru optimizasyonu konusunda uzman kişi veya kurumların, web siteleri için SEO stratejileri oluşturup, bu stratejilerin uygulanmasını sağlayarak, web sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkması için firmalara veya web site sahiplerine yardımda bulunmasına SEO danışmanlığı denir.

SEO (Search Engine Optimization) web siteleri için oldukça önemlidir ve bu sebeple sürekli olarak kontrol edilmelidir. Güncel Google SEO kriterlerini doğru şekilde uygulayabilmek için SEOCU'lardan SEO danışmanlık hizmeti almanız faydalı olabilir.

Referans : https://developers.google.com/...

SEO Hizmeti

Birçok SEO uzmanı, ajans ve danışmanlar, web sitesi sahiplerine arama motoru optimizasyonu için gerekli olan SEO hizmetini sunmaktadır.

Web sitelerinin Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda gözükmesi için SEO (Search Engine Optimization) uygulanması gerekir. SEO hizmeti; SEOCU'lar, ajanslar ve danışmanlardan alınabilmektedir.

SEO için alabileceğiniz birçok faydalı hizmet bulunur. Site içeriğiniz ve site yapınıza göre tavsiyeler alınabilir. JavaScript kullanımı, hatalı sayfalar, hosting vb. gibi web geliştirme konularında da teknik SEO hizmeti alınabilir. Ayrıca içerik yönetimi, anahtar kelime araştırması gibi birçok arama motoru optimizasyonu hizmeti alınabilmektedir.

Referans : https://developers.google.com/search/...

SEO Neden Yapılır

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitelerinin arama motorlarında görünürlüğünün artırılması ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmesi için uygulanır.

SEO neden yapılır sorusu oldukça sık sorulan bir soru olsa da cevabı nettir. Web site trafiğinin büyük bir bölümü organik aramalardan sağlanır ve bu sebeple web site trafiğini organik şekilde artırmak için SEO (Search Engine Optimization) yapılmalıdır.

Google gibi arama motoru pazarının tek hakimi olan bir sitede, kullanıcıların yaptığı aramalarda görünebilir olmak için etkili bir arama motoru optimizasyonu gereklidir. Google SEO’nun etkin olarak yapılması durumunda, web siteleri arama sonuçlarında iyi sıralamalar elde edecektir.

Referans : https://developers.google.com/...

SEO Nasıl Yapılır

SEO (Arama motoru optimizasyonu); site içi ve site dışı SEO olarak, birçok faktör göz önüne alınarak gerekli düzeltmelerin uygulanması şeklinde yapılır.

SEO (Search Engine Optimization), web sayfalarının arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmesi için birçok detay göz önüne alınarak yapılır. Tek bir kritere bağlı kalınmasından ziyade birçok optimizasyon tekniği birleştirilerek uygulanır.

Arama motoru optimizasyonu süreci SEOCU'lar tarafından; anahtar kelime araştırması, rakip analizi ve sektör analizi gibi bir takım ön analizler sonucunda planlanır. Bu planlama doğrultusunda site içi SEO ve site dışı SEO çalışmaları yürütülür. Çalışmaların sonunda arama sonuçlarında Google için SEO’nun etkisi net şekilde görülebilir.

Referans : https://developers.google.com/...

Web SEO Eğitimi

SEO eğitimi, web sitelerin arama motorlarına uygun hale getirilebilmesi için uygulanacak yöntemlerin ilgili kişilere öğretilmesini kapsar.

Web SEO eğitimi ile online pazarlamanın (dijital pazarlama) en önemli araçlarından olan arama motoru optimizasyonu tekniklerinin, web site sahiplerine veya web SEO kariyeri yapmak isteyen kişilere öğretilmesi hedeflenir.

Web SEO (Search Engine Optimization) eğitimi; SEO stratejilerini, Google SEO kriterlerini, SEO’nun faydalarını ilgililere aktarır. Web SEO eğitimi alanında uzman SEOCU'lardan alınmalıdır.

Referans : https://developers.google.com/...

 • Ana Sayfa
 • Web Sitesi SEO Paketi
 • Online Pazarlama
 • Landing Page
 • SEO Kılavuzu
 • Web Geliştirme
 • Web Tasarım
 • English
 • Alışveriş sepeti:

  Form hata uyarıları!