Minimalist Web Bilgi Teknolojileri A.Ş.

Analiz Araçları

SEO araçları; yapılan arama motoru optimizasyon (SEO) çalışmalarının etkisini ölçer. Eksikleri ve gözden kaçanları gösterir. Fırsatların farkedilmesini sağlar.

Web sitelerin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yapılan SEO çalışmalarının, etkili olup olmadığının görülmesi için SEO analizi yapılması gerekir. Site analizi pek çok web site analiz aracı ile yapılabilmektedir.

Analiz araçları kullanılarak yapılan web site SEO analizi sonucunda; web sitesi trafiğinin nelerden kaynaklandığı, hangi aramalar sonucunda web sitesine gelindiği, kullanıcıların web sitesinde ne kadar vakit geçirdiği gibi birçok veriye ulaşılabilecektir. SEO çalışmaları da bu veriler ışığında düzenlenebilecektir. SEO analizi için; Google Analytics, Bing Webmaster Araçları, Yandex Webmaster Araçları gibi analiz araçları kullanılabilir.

Referans : https://yoast.com/...

Google Arama Merkezi

Google Arama Merkezi

Google Arama Merkezi (Google Webmaster Araçları) web sitesinin Google'a eklenmesini sağlar. Birçok analizi görmek ve hata ayıklamak için çok etkilidir.

İNCELEYİN
Bing Webmaster Araçları

Bing Webmaster Araçları

Bing Arama Mtoruna web sitesini eklemek, site haritası göndermek, arama sorgu raporlarını ve birçok analizi izleyip müdahale edebilmek için gerekli ve şarttır.

İNCELEYİN
Google Analytics

Google Analytics

Web sitesi ziyaretçi verilerini gösteren en kapsamlı araçtır. Beklentilerin gerçekleşip gerçekleşmediği izlenir. Çok detaylı ve kapsamlı analizler yapılabilir.

İNCELEYİN
ln/tr/min/seo/analiz-araclari/yandex-webmaster-araclari/yandex-webmaster-araclari.jpg-|-Yandex Webmaster Araçları-|-Yandex Webmaster Araçları

Yandex Webmaster Araçları

Yandex Arama motoruna web sitesini ekleyip site haritasıyla sayfaları bildirmek, arama sorgu raporları ve analizleri izleyip müdahale edebilmek için gereklidir.

İNCELEYİN

SEO Analizi

SEO analizi, yapılan SEO çalışmalarının takip edilerek nasıl sonuçlar verdiğinin izlenmesi ve doğru stratejinin uygulanıp uygulanmadığının anlaşılması sürecidir.

SEO analizi, mevcut SEO durumunun raporlanması ve SEO (Search Engine Optimization) stratejilerinin doğru yürütülüp yürütülmediğinin kontrol edilmesi sürecidir. Google SEO ve diğer arama motorlarının optimizasyonu için SEO analizi aksatılmamalıdır.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) analizi ile site trafiğinin nelerden sağlandığı, SEO’cu tarafından belirlenen içerik stratejisinin faydalı olup olmadığı, hangi anahtar kelimelerde iyi sıralamalar elde edildiği ve herhangi bir teknik hatanın olup olmadığı gibi konularda gerekli bilgiler elde edilebilmektedir.

Referans : https://developers.google.com/...

SEO Araçları

Web sitelerinde etkin bir SEO çalışması için SEO araçları kullanılır. Ücretli ve ücretsiz olarak sunulan birçok SEO aracı bulunur.

SEO (Search Engine Optimization) araçları, web sitelerin mevcut durumlarıyla ilgili veriler sunması ve SEO’culara gerekli uyarılarda bulunması açısından oldukça önemlidirler.

SEO (Arama motoru optimizasyonu) araçları sayesinde web sitesinin arama sonuçlarındaki sıralamasını ve görünürlüğünü etkileyecek sorunlar tespit edilip buna göre iyileştirmeler yapılabilir. uAnahtar kelime araştırması, yerel SEO, teknik SEO vb. birçok SEO uygulaması için kullanılabilecek araç bulunmaktadır. Özellikle Google SEO araçları oldukça yaygındır.

Referans : https://developers.google.com/search/...

Google SEO

SEO çalışmalarının Google arama motoru kriterlerine uygun şekilde gerçekleştirilmesi ile Google SEO uygulanmış olur.

Google’ın dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru olmasından dolayı, Google SEO’yu etkin şekilde uygulamak web siteleri için oldukça önemlidir. Web sitelerine gelen kullanıcıların büyük bölümü Google arama motorunu kullanır.

Google SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonu çalışmalarının, SEO’cular tarafından Google’ın belirlemiş olduğu yönergelere uygun olarak gerçekleştirilmesi ile yapılır. Arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilmek için Google’ın sayfa hızı, kullanıcı deneyimi, özgün içerik gibi birçok kriterinin web sitelere uygulanmasına Google SEO denir. Google kullanıcılara en alakalı sonuçları gösterebilmek için, arama sonuçlarındaki sıralama faktörlerini sürekli olarak günceller.

Referans : https://developers.google.com/...

Teknik SEO Nedir? Teknik SEO; organik sıralamaları artırmak için site hızına, yapısına ve içeriğine odaklanarak web sitenizin arama motoru taraması ve dizine eklenmesi için optimize edilmesidir. Dijital Pazarlama Uzmanı George Panayides'ın Teknik SEO Makalesi bu konuda daha kapsamlı bilgi edinmenizi sağlar.

 • Ana Sayfa
 • Web Sitesi SEO Paketi
 • Online Pazarlama
 • Landing Page
 • SEO Kılavuzu
 • Web Geliştirme
 • Web Tasarım
 • English
 • Alışveriş sepeti:

  Form hata uyarıları!