Minimalist Web

Bilgi Teknolojileri A.Ş. Menü

12WEB SİTESİ SEO PAKETİ

Front-end

Kullanıcının gördüğü ön yüzü ifade eder. HTML5, CSS ve Javascript gibi programlama dilleri kullanılır. Front-end tarafında grafik arayüz oluşturulur, sunulur.

CSS

CSS

Cascading Style Sheets (CSS), temelde HTML'i biçimlendirmek için kullanılan işaretleme dilidir. Sayfaların, metinlerin, görsellerin nasıl görüneceği belirlenir.

İNCELEYİN
HTML5

HTML5

Web sayfalarını oluşturmak için kullanılan standart metin işaretleme dili (programlama dili değil) HTML'in 5. sürümüdür. Semantik taglarla temiz kod yaılabilir.

İNCELEYİN
Javascript

Javascript

Çoğunlukla web tarayıcılarda kullanılan dinamik programlama dilidir. HTML ile işaretleyip CSS ile biçimlendirilen web sayfaları JavaScript ile de canlandırılır.

İNCELEYİN
tr/img/min/web-gelistirme/web-yazilim/front-end/json/json.jpg-|-JSON-|-JSON

JSON

JSON (JavaScript Object Notation) metin biçimi. Programlama dilleri arasında yapılandırılmış veri iletimini kolaylaştırır. XML alternatifi ama daha verimlidir.

İNCELEYİN

Front-end (Önyüz), kullanıcıların web sitesine girdiklerinde görebildiği ve etkileşime girebildiği kısımdır. Front end’in geliştirilmesini ve tasarlanmasını sağlayan kişiye front end developer denir. Web sitesinin başarılı bir görünüme sahip olması ve kullanıcılara iyi bir deneyim yaşatılması için front end çok önemlidir.

Front end’in tasarlanması ve görünür hale getirilmesi için HTML, CSS ve JavaScript dilleri kullanılır. Bu 3 dil web site tasarımının temelini oluşturur. Web sitesinde görünen her şey web tarayıcısının; HTML, CSS ve JavaScript’i kontrol etmesi sonucu oluşur. Web sitesinde bulunan açılır menüler, geçişler, fontlar, yazı tipleri vb. tasarımsal her şey front-end’de yapılır.

Referans : https://en.wikipedia.org/...

Alışveriş sepeti:

Form hata uyarıları!